Siz Değerli Müşterilerimize
ÖNEMLİ DUYURU ; Firmamızdan satın aldığınız tüm dedektör modellerimiz faturalı ve garantilidir. Konusunda uzman ekibimiz tarafında satın aldığınız tüm modeller için eğitim ve teknik destek verilmektedir. Dedektör ve Ürünlerimiz Hakkında Detaylı Bilgi İçin Bize Ulaşın. Soru ve Sorunlarınız İçin Whatsapp İletişim : 0532 157 38 12
İletişime Geçin

Adıyaman Dedektör

Anasayfa » Adıyaman Dedektör

Adıyaman Dedektör İleşim için 0532 157 38 12

Adıyaman Dedektör ; Türkiye’nin her yerinden vermiş olduğunuz dedektör siparişleriniz anında teslim edilmekdedir.

İstanbul Dedektör’den sipariş vermek isteyen Adıyamanlı Müşterilerimiz Özel Fırsatlar.

Adana Dedektör Satışımız

Adıyaman iline özel altın metal define arama dedektörleri, altın dedektörü satılında bütün dedektör modelleri satışı burada !

Adıyaman il ve ilçelerine özel dedektör satışımız başlamıştır. Sizde Adıyaman dan dedektör sahibi olmak istiyorsanız bize ulaşın 0532 157 38 12 www.istanbuldedektorshop.com veya www.istanbuldedektor.com hemen ziyaret edin.

Dedektör Satın Alabilirsiniz

Adıyaman Dedektör Satışı İçin Hizmet Verdiğimiz İlçeler Aşağıdadır.

 

Adıyaman İl ve ilçelerine Satığımız Dedektör Modelleri  ve Fiyatları İçin Burayı Ziyaret Edebilirsiniz.

Adıyaman’ın İlçeleri Nelerdir?

Adıyaman’ın ilçeleri sırasıyla: Kahta, Besni, Gölbaşı, Gerger, Sincik, Çelikhan, Tut ve Samsat’tır.

Adıyaman’ın Tarihçesi Nedir?

Adıyaman içerisindeki yerleşimin tarihi eskilere dayanmaktadır. Geçmişte bu bölgede Hitit, Hurri, Mitanni, Kummuh, Asur, Pers, Seleukos, Kommagene Krallığı, Roma ve Bizans hakimiyet sürmüştür. Yedinci yüzyıl ile bu bölgeye İslam akınları başlamıştır. 670 yılında ise günümüzde yerleşiminde içerisinde bulunduğu bölgeye Emeviler hâkim olmuştur. Emevi kumandanlardan Mansur bin Ca’vene tarafından günümüz kalesi yaptırtılmıştır. Emevilerden sonra Abbasi egemenliği altına giren Adıyaman, bundan sonra da Bizans hakimiyetine girmiştir.

On birinci yüzyılda Türk egemenliğine giren şehir 1515 yılında Osmanlı hakimiyetine girmiştir. 1519 yılında Maraş’a bağlı sancak olan yerleşim yeri 1531 yılında Elbistan sancağına bağlı bir kaza haline getirilmiştir. Tanzimat’tan sonraki dönemde yeni düzenlemeler ile 1841 yılında kaza olan Adıyaman, 1849 yılında Diyarbakır’a bağlı sancak konumuna gelmiştir. Cumhuriyet dönemi içinde 1923 yılından 1954 yılına kadar Malatya şehrinin ilçesi olarak kalmıştır. Atatürk Barajı’nın çoğunluğu Adıyaman ili sınırları içerisinde bulunmaktadır.