Siz Değerli Müşterilerimize
ÖNEMLİ DUYURU ; Firmamızdan satın aldığınız tüm dedektör modellerimiz faturalı ve garantilidir. Konusunda uzman ekibimiz tarafında satın aldığınız tüm modeller için eğitim ve teknik destek verilmektedir. Dedektör ve Ürünlerimiz Hakkında Detaylı Bilgi İçin Bize Ulaşın. Soru ve Sorunlarınız İçin Whatsapp İletişim : 0532 157 38 12
İletişime Geçin
Ağrı Dedektör

Ağrı Dedektör İletişim için 0532 157 38 12

Ağrı Dedektör ; Türkiye’nin her yerinden vermiş olduğunuz dedektör siparişleriniz anında teslim edilmekdedir.

İstanbul Dedektör’den sipariş vermek isteyen Ağrılı Müşterilerimiz Özel Fırsatlar.

Türkiye’nin en büyük dağını sınırlarında barındırması ile ünlü şehrimiz Ağrı, gezilecek yerleriyle de misafirlerine unutulmaz hatıralar bırakıyor. Arazisinin büyük bir kısmı dağlık olan bu şehir hakkında Ağrı’nın ilçeleri neler ve hangi bölgede, Ağrı’da gezilecek ve tarihi yerler nereler gibi sorular da sık sık karşımıza çıkıyor.

Adana Dedektör Satışımız

Ağrı iline özel altın metal define arama dedektörleri, altın dedektörü satılında bütün dedektör modelleri satışı burada !

Ağrı il ve ilçelerine özel dedektör satışımız başlamıştır. Sizde Ağrı dan dedektör sahibi olmak istiyorsanız bize ulaşın

Dedektör Satın Alabilirsiniz

Ağrı Dedektör Satışı İçin Hizmet Verdiğimiz İlçeler Aşağıdadır.

Ağrı İl ve ilçelerine Satığımız Dedektör Modelleri  ve Fiyatları İçin Burayı Ziyaret Edebilirsiniz.

 

 Ağrı İlçeleri

Ağrı, il merkezi ile beraber toplamda 8 ilçeden oluşan ve kalabalık sayılmayan bir şehirdir. Ağrı’ya bağlı ilçeler yapılan son nüfus sayımına göre; Merkez, Patnos, Doğubayazıt, Diyadin, Eleşkirt, Tutak, Taşlıçay ve Hamur olarak sıralanmaktadır.

Ağrı il ve ilçelerinde gezilip görülecek Tarihi Yerler

 Ağrı gezilecek yerler kapsamında tarihi değer taşıyan yapılar; İshak Paşa Sarayı, Keşişin Bahçesi, Urartu Kalesi, Üç Kilise ve Ahmed-i Hani Türbesi olarak sıralanmaktadır. İshak Paşa Sarayı, Anadolu Bölgesinde bulunana ve Osmanlı döneminden günümüze ulaşabilen tek saray mimarisi olarak kabul edilmektedir. 1784 tarihinde yaptırılan saray, döneminden çok ileri bir teknolojiyle ısıtılmış ve bölge ikliminin etkilerinden uzak tutulmuştur.

 Keşişin Bahçesi, dillere destan bir aşk hikayesinin geçtiği yer olarak kabul edilmektedir. Buna göre; İsfahan padişahının oğlu Kerem’in aşkı Aslı, bir keşiş kızıdır ve bu bahçede yaşamaktadır. Ağrı Doğubayazıt’ta bulunan bu bahçe, İshak Paşa Sarayı’nın tam altında yer almaktadır.

 Urartu Kalesi’ne ait net bilgiler günümüze ulaşamamıştır. Çevresine inşa edilen surların yıkıldığı bu kale içerisinde Urartu mezarları ve bazı mimari kalıntılar bulunmaktadır.

 Ahmed-i Hani türbesi, Ağrı çevresinde en çok ziyaret edilen türbe olarak bilinmektedir. Hani aşiretinin bir üyesi olan Ahmed-i Hani bu türbede, İshak Paşa Sarayı’nın biraz üstünde, yatmaktadır. Türbenin inşasından bir süre sonra hemen yanına bir de cami yaptırılmıştır.

 Üç Kilise, özellikle Ermeniler için dini değere sahip bir yapıdır. Ermenilerin yaşadığı dönemde manastır olarak kullanılan alan, sonrasında kilise taşları kullanılarak camiye çevrilmiştir. Bazı kaynaklarda Nuh peygamberin de burada yattığı yazılmaktadır.

 

21 Aralık 2020
159 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.