Siz Değerli Müşterilerimize
ÖNEMLİ DUYURU ; Firmamızdan satın aldığınız tüm dedektör modellerimiz faturalı ve garantilidir. Konusunda uzman ekibimiz tarafında satın aldığınız tüm modeller için eğitim ve teknik destek verilmektedir. Dedektör ve Ürünlerimiz Hakkında Detaylı Bilgi İçin Bize Ulaşın. Soru ve Sorunlarınız İçin Whatsapp İletişim : 0532 157 38 12
İletişime Geçin

Dedektörler uydudan takip edilebilir mi

Dedektörler uydudan takip edilebilir mi

Dedektör kullan Kişileri Uydudan Takip Edebilirler mi ?

Dedektör kullanıcılarının önemli endişelerinden biri almış oldukları dedektörün uydu üzerinden takip edilip edilmediğidir. Aslında konu çok basit olmasına karşın teknolojik terimlerin karmaşasından kaynaklanan korkular oluşmaktadır.

Dedektörlerde kullanılan GPS cihazları sadece alıcıdır ve hiç bir veriyi iletme özellikleri yoktur. İnternette GPS cihazları ile ilgili araştırıp sizde bu konuda bilgi edinebilirsiniz.

GPS modülleri araçlarda kullanılan navigasyon cihazlarında da bulunur ve bu GPS cihazının nerede olduğunu bildirmesi teknolojik olarak mümkün değildir. Yer bildirimi GPS değil ancak GPRS (sim kart vasıtası ile) mümkün olabilir ve bugüne kadar hiç bir dedektör üreticisi cihazlarında sim kart kullanmamıştır. üretilen hiç bir dedektörde sim kart bulunmaz. Bu yüzden ne GPS takılmış dedektörler ne de navigasyon cihazlarının yerinizi başkasına bildirmesi teknolojik olarak mümkün değildir.

Hiç bir dedektör üreticisi ürünlerine sim kart takarak illegal (yasa dışı) bir izlemeyi göze alamayacağı gibi, bunu yapmalarının menfi bir mantığı da olmayacaktır. Elektronikten az çok anlayan bir kişi bile bu cihazların içinde sim kart takılmış olduğunu anlayabilir ve ilgili kuruluşu dava açma hakkına sahip olabilir.

Konumuzla ilgili olmayan fakat teknolojisini anlamanız bakımından önem arz eden cihazlarda vardır. Hem GPS hem GPRS devresi içererek konumunuzu başka yere iletebilecek en yaygın cihazlar cep telefonlarıdır. Bu tür telefonlarda bile iki özelliğin bir arada kullanılabilmesi, ancak sizin izniniz ve onayınıza bağlıdır. Bu tür telefonların tek sakıncalı yönü telefona girebilecek virüslerdir. Bu virüsler izniniz olmadan sizin konumunuzu GPS ve GPRS modülünü aynı anda kullanarak başka yere iletebilir.

Cep telefonu gibi hem GPS hem GPRS modülü içeren tablet pc veya notebooklarda bulunmaktadır. Bu konuda anlamanız gereken tek ve en önemli şey GPRS (sim kart vasıtası ile) olmadan hiç bir cihazla konumuzunuz kimseye iletilemez.

23 Ağustos 2016
14.748 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.